Medikal el& ayak bakımı: Estetik, sağlıklı, hijyenik, tırnak kesimi ve dizaynı, tırnak yüzeyi temizlenmesi, sertleşmiş derilerin giderilmesi, dolaşım bozukluğu, diyabet, hamilelik ve spor aktivitesi yoğun olan kişiler için el & ayaklara koruyucu özel bakım uygulamaları yapılmaktadır.

Kalınlaşmış (grifotik) veya mantarlı tırnak bakımı: Kalınlaşmış tırnaklar podiatri sistemiyle inceltilmektedir. Gerekiyorsa jel sistemi uygulanmaktadır.

Deforme tırnak bakımı: Deformasyona uğramış, darbe sonucu ya da farklı nedenlerle şekli bozulmuş tırnaklar tekrar şekillendirilmekte ve deformasyonlar düzeltilmektedir.

Diyabetik ayak bakımı: Diyabetik ayakların bakımında bazı farklılıklar bulunmaktadır. Diyabetik hastaların ayaklarında ortaya çıkan ufak problemler bile, ihmal edildikleri takdirde ciddi ikincil komplikasyonlara yol açabilmektedir. Diyabetik ayaklarda dolaşım bozukluğu ve his kaybı bulunabilmektedir. Ciltte incelme, soğukluk ve solukluk gelişmekte, hastalar sıcak, soğuk, dokunma ve ağrı hislerini duyamamaktadırlar. Bu nedenle diyabetlilerin ayaklarına kesici makas pens ve sivri uçlu aletler kullanılmadan cihaz ile bakım yapılmakta ve cildi besleyen özel ayak ürünleri önerilmektedir.