• Ehlibeyt Mahallesi Ceyhun Atıf Kansu Caddesi (ATA PLAZA karsışı) 1257. sok. No:4/2

  • Telefon 0312 215 15 28

  • Mail iletisim@sevamed.com.tr

SEVAMED’ DE GÜZELLİĞE HEKİM BAKIŞI

SEVAMED’ DE GÜZELLİĞE HEKİM BAKIŞI

Kategori: Makaleler

sevamed

Uzun yıllar acil serviste hekimlik yaptım. Acil serviste çalışmak gerçekten çok zor. Öncelikle çok yoğun çok ağır çalışma koşulları var ama daha önemlisi çok yıpratıcı. Bunca yıl böylesine zor bir işi yaptıktan sonra güzel şeylerle uğraşmak istedim ve medikal estetik alanına yönlendim.

SEVAMED NASIL DOĞDU?

Medikal estetik Türkiye’de son beş yılda gelişen yeni ve o kadar da hızlı bir alan. Bu alanda yurt içinde ve yurtdışında çeşitli eğitimlere katıldım ve gelişmeleri takip ettim. Kozmetoloji eğitimi aldım. Araştırmalar ve literatür takipleri derken birkaç merkezde çalıştıktan sonra kendi kliniğimi açmalıyım dedim ve 2008 yılında Sevamed’i kurdum.

SEVAMED’DE BİR DOKTORUN VARLIĞI BURAYA GELEN İNSANLARDA GÜVEN YARATIYOR MU?

Kesinlikle yaratıyor. Burada sorunun çözümüyle ilgili hekim bakışı psikolojisinden tutunda yaşam tarzına kadar tüm davranışlar sorgulanıyor.
Yanlışlarımız ortaya konunca onların düzeltilmesi daha kolay oluyor.
Tabii ki yaşam disiplini oluşturulması da gerekli. Kilo problemi olan bir kadın tek başına diyette yapsa spor da yapsa başarı zorken biraz destek programlarla daha kısa zamanda hareket etmesi kolaylaşıyor. Hareketleri daha rahat olunca kendine güveni geliyor ve bundan sonraki yaşantısında dikkat edebiliyor.

Yanlış beslenme hareketsiz yaşam bir sürü sağlık sorununu beraberinde getiriyor.
Önceliğimiz insan sağlığı ve estetik kayglara hekim bakışı ve hekim müdahalesi var. Umut satmıyoruz dürüst davranıyoruz. Bizim bu dürüstlüğümüzü hastalarımız biliyor ve bize güven duyuyorlar.

Vizyon Plus Dergisi Dr. Sevgi Şekerler ile roportaj Şubat 2009

*

-YENİLENME ZAMANI-

Baharın gelişiyle birlikte, çevremizde fark etmeden geçemeyeceğimiz güzellikler gibi ”CANLANMA ” ve ”YENİDEN DOĞMA”yı ;

İnsan vücudunun tüm hücre, dokularında ve ruhumuzda da hissedebiliriz.

Bazılarında bu enerji, bahar yorgunluğu dediğimiz yoğun enerji akışı şeklinde gözlemlenebilir. Bu durumda bol sıvı tüketimi ve C vitamini ihtiva eden besin takviyesi ve dinlenme ile vücudun uyumu sağlanacaktır.

Kışın zor günlerinden sonra, güneşli günlere kavuşmak ,en çok çalışan makine olan insan vücudunun bakım ve yenilenme ihtiyacını hissettiriyor.

Güneş ışınlarının yükselmesi ile hormonlarımızda da bir takım değişiklikler olur ve kış boyunca biriken toksinlerin atılması için hazırlıklar başlar.

Bol sıvı almak ve detoks ihtiva eden besinlerin tercih edilmesi bu sürece yardımcı olacaktır.

Cilt peelingleri ile ciltteki ölü hücrelerin azaltılması ve nefes alan temiz pürüzsüz bir cilt sağlanabilir.

Güneşin fazlası zararlı olmakla birlikte, bahar güneşinin cilt altı dokuda elastin ve kollegen liflerinin uyarımını arttırdığı, güçlendirdiği ve kemik yapımızın gelişimini arttırdığı için açık alanlarda vakit geçirmeyi ve güneşlenmeyi tercih edebiliriz.

Kışın uzun süre hareketsiz kaldıktan sonra açık alanlarda yapılan aktiviteler ve yürüyüş kemik ve kas sistemindeki ağrıları rahatlatacaktır. Başlangıç için hafif hareketlerle başlanmalı eklem ve bağlar zorlanmamalı.

Bölgesel yağlanma ve şekil bozuklukları belli egzersiz ve beslenme alışkanlığının düzenlenmesi ile azaltılabilir.

Saçlarda dökülmeler ısı ve hormonal değişikliğe bağlı olarak çok fazla gözlemlenebilir.Bu dönemin geçici olduğu bilinmeli, eğer başka tanımlanmış hastalık yoksa , vitamin takviyeleri ve bitkisel ürünlerle desteklenebilir.

Ruhunuzun yenilenmesi, içsel enerjiyi hissetmek için pozitif düşünme ve ruhsal detoksu önerebilirim .

Bahar çoskusunu hissetmeniz dileğiyle , sevgiyle kalın .

ÖZEL SEVAMED POLİKLİNİK MEDİKAL DİREKTÖR
My Metro Dergisi Mart 2011